reklama

reklama

reklama

ПОМОШ ПРОТИВ ПЕПЕЛ PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 34 пати.
Сабота, 18 Ноември 2017

pozar

Сите добронамерни граѓани кои сакаат да му помогнат на Орде Стеваноски, чија куќа изгоре до темел во пожар на улицата „Пиринска“, можат да донираат финансиски средства на ж-ска: 370056301551821 - Еуростандард банка или да го контактираат семејството на тел.: 070-611-513. Тој упатува апел до сите хуманисти да помогнат колку што можат, затоа што неговот семејство остана без покрив над глава.

- Сé е опустошено, во половина час изгоре сé што имавме. Сега немаме покрив над главата спиеме по роднини и пријатели - вели Стеваноски, сопственик на куќата.

Во моментот на пожарот во куќата била само ќерката. Таа забележала како излегува чад од дневната соба, од местото каде што се наоѓал телевизорот. Во паника веднаш им се јавила на нејзините родители и на противпожарната служба, но, за жал, огнот се раширил со голема брзина преку целиот кат и целосно го опустошил домот.

Семејството на Орде Стеваноски не е единствено кое доживе несреќа. Пред не цел месец на улицата „Бистра Планина", од засега непознати причини, избувна пожар во соба на приземјето. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ОВАА КАТЕГОРИЈА:

 

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza