reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • НОВО КАТЧЕ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ

  ОКО
  Кај раскрсницата Чумовчани Околу 1500 пензионери од месните заедници Корзо и Сточен пазар добијаа нов клуб од 50 м2 за средби кај раскрсница...
 • ДЕКЕМВРИСКИ ВИКЕНД НА ПАРАГЛАЈДЕРИСТИ

  ОКО
  На 9 и 10 декември Прилеп ќе  биде домаќин на меѓународниот ревијален натпревар во параглајдерство, во дисциплината прецизно слетување на...
 • 79 ФИДАНКИ НА ДЕРВЕН

  ОКО
  Дваесетина планинари на здружението Козјак секоја година ја одбележуваат годишнината со нови садници дрвја во околината на изгорениот п...
 • ПАРТИЗАН ДО ВРВОТ

  СПОРТ
  Трета Заврши есенскиот дел од Третата лига - Центар, каде за почит се резултатите на Партизан Обршани. Има одличен биланс - два пораза, еден ...
 • ВОДЕА, НО ЗАГУБИЈА

  СПОРТ
  Ракомет Женскиот тим на Деспина одигра одличен меч дома со фаворитот Вардар јуниор. Разликата беше и до 4 гола. Се чини силите се загубија в...
 • ДВА ПЕНАЛА ОД МАЏОСКИ ВО ВИЕНА

  СПОРТ
  Историја Судија со знакот на ФИФА беше Трајче Маџоски, така што како претставник на ФСЈ го делегираа низ Европа. Еден од најинтересните дуе...
 • In memoriam - БРАНКО БУШТРЕСКИ

  СПОРТ
  На 97 години почина Бранко Буштрески, некогашен фудбалер, фудбалски работник и стопанственик. Повозрасните се сеќаваат на неговите активно...
 • НУЖНИ СЕ ЗАСИЛУВАЊА ВО „'РБЕТОТ“ НА ПОБЕДА

  СПОРТ
  Фудбал: Славољуб Бубања, тренер - Во фудбалот колку вложуваш - толку ти се враќа Црногорскиот стратег откако ја презеде Победа на 25 септем...
 • ФРАНКОФОНИТЕ ГИ ПРАТИ УСПЕХ

  ПЕТКА
  ОУ „Гоце Делчев“ Во конкуренција од 50 ученици од основно образование на државниот натпревар младите франкофони од ОУ „Гоце Делчев“ пон...
 • 55 ГОДИНИ УСПЕХ И РАБОТА

  ПЕТКА
  ОУ „Климент Охридски“ празнува Со богата програма ОУ „Климент Охридски“ ја одбележува  55 годишната успешна работа и патрониот празни...
 • ЗА ЖЕНСКИТЕ СРЦА

  ПЕТКА
  СОУ „Ѓорче Петров“ Под мотото „Со срце за секоја една“ учениците од СОУ „Ѓорче Петров“ испратија пораки за борба против насилството в...
 • СО „ЕЛ НИЊО“ ДО ПРВОТО МЕСТО

  ПЕТКА
  СОУ Гимназија „Мирче Ацев“ И оваа година, учениците од трета и четврата година од Гимназијата „Мирче Ацев“ учествуваа на натпреварот „...
 • КАРИКАТУРИ ОД КРСТЕВСКИ ВО ТУНИС

  КУЛТУРА
  Нашиот уметник Златко Крстевски се претстави на интернационалниот форум во Тунис, продолжувајќи ја меѓународната презентација на своето ...
 • СЛЕМИСТОТ ТРПЧЕСКИ ВО СРЦЕТО НА ЕВРОПА

  КУЛТУРА
  Нашиот актер и слемист Игор Трпчески настапи на ервопскиот слем натпревар во Брисел меѓу 20 слемисти од исто толку држави. Колегите го наја...
 • „ДОЖИВУВАЊЕ“ ОД КРИСТИНА БИТРАКОВА

  КУЛТУРА
  Изложба Ретроспективната изложба, насловенеа „Доживувње“, од уметницата Кристина Битракова е поставена во ликовната галерија на ЦК „...
 • КАФАНА И ЧВАРКИ

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  Повеќепати сме слушале за именките кои завршуваат со наставката - АРА, (пивара, млекара). Сме читале искажувања и од покомпетентни личности ...
 • ДУХОВЕН ШУМ ВО МАРИОВСКАТА ТИШИНА

  РЕПОРТАЖА
  Манастир Свети Никола во селото Манастир во Мариово - Црквата  од 13 век е срцето на монаштвото, кое се возобновува Тишина. Нема други зв...
 • ЈОВАНОСКИ ЛАЖЕ ДА ГО СКРИЕ НЕПОТИЗМОТ

  АКТУЕЛ
  ВМРО - ДПМНЕ      Во услови на безидејност и немање капацитет за решавање на проблемите на граѓаните Градоначалникот Илија Јов...
 • ОПШТИНАТА БОРЧИ 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА?

  АКТУЕЛ
  Илија Јованоски - градоначалник           „Општина Прилеп во моментов има долг од 202 милиони денари или неполни 3,5 ...
 • ПРВИОТ СЛОВЕНСКИ УНИВЕРЗИТЕТ ГО ОСНОВАЛ СВЕТИ КЛИМЕНТ ВО ОХРИД

  ПРАЗНИК
  Македонската православна црква со гордост го празнува споменот на својот патрон Свети Климент Охридски - Чудотворец. Првиот македонски ар...
loading...

НАЈЧИТАНО ПОСЛЕДНАВА НЕДЕЛА

АРХИВА

484

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza