reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ЗАПРЕНИ МАШИНИ ЗА ПЛАНИРАНА СЕДУМКАТНИЦА

  ФОКУС
  Недоразбирања за новата градба кај мостот “Димо Наредникот”   ЗАПРЕНИ МАШИНИ ЗА ПЛАНИРАНА СЕДУМКАТНИЦА  Граѓаните рагираат на затво...
 • Т'ГА ЗА ПРИЛЕП

  ЖИВОТ
  Т'ГА ЗА ПРИЛЕП  Потомокот на аптекарското семејство Симиџиоски, Даниел Мелвил се врати од Швајцарија дома  Пензионерските денови ги ...
 • МОДЕРНО ОГНИШТЕ

  БИЗНИС
  Со “Дом дизајн” МОДЕРНО ОГНИШТЕ  Технолошкиот вишок од Микрон, алатничарот Борис Димчески создал фирма за современ мебел, на која и не...
 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ФОТКА НА НЕДЕЛАТА ...
 • “ПАДНА” СОЛУНСКА ГЛАВА

  ОКО
  “ПАДНА” СОЛУНСКА ГЛАВА Планинарите на “Јане Сандански” уживаа од глетката на пределите на Јакупица. Го “кутнаа” врвот Солунска глава, ...
 • ТРИ ДЕНА “МЕД ТЕЧЕ” НА ПЛОЧНИК

  ОКО
  ТРИ ДЕНА “МЕД ТЕЧЕ” НА ПЛОЧНИК По празникот на пивото летоска, есенва го славиме медот. Над 25 пчелари од Прилеп и Македонија три дена излож...
 • БАВНО СТАСА КУЛТУРАТА

  ОКО
  БАВНО СТАСА КУЛТУРАТА Таи на сликата ЦК ,,Марко Цепенков,, на кој му минаат десетина година во градба до 1979 година, кога конечно стана катче ...
 • СЕПТЕМВРИСКА НУЛА

  ОКО
  СЕПТЕМВРИСКА НУЛА    Дефект е термометарот пред Комерцијална банка. Очигледно дека на на сонце во септември, апаратот, ако е исправен, н...
 • ПРЕДИЗВИК БАЛКАНИЈАДАТА

  СПОРТ
  Карате ПРЕДИЗВИК БАЛКАНИЈАДАТА Викендов претстои меѓународно докажување на Балканијадата во Лутраки, Грција. Настапот е заслужен со нај...
 • ВО НАЈТЕШКОТО УПРАВАТА ДА ЗАМИНЕ НЕ Е ФЕР

  СПОРТ
  Ракомет ВО НАЈТЕШКОТО УПРАВАТА ДА ЗАМИНЕ НЕ Е ФЕР Машкиот суперлигаш Прилеп, покрај резултатска криза, со двата стартни пораза од Борец во...
 • ДОМИНИРААТ МЛАДИТЕ

  СПОРТ
  Општински лиги ДОМИНИРААТ МЛАДИТЕ Во општинските лиги есенва доминираат младинци. Мнозинството се излезени од фудбалските школи и сакаа...
 • ПРВИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ

  СПОРТ
  ПРВИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ Првпат во историјата, 11 Октомври има репрезентативци. Десниот страничен Денис Димитриоски и за врска Стојанче Дуним...
 • ДЕРБИ НА ФУДБАЛЕРКИТЕ

  СПОРТ
  ДЕРБИ НА ФУДБАЛЕРКИТЕ Фудбалерките на Победа в сабота (15 ч.), на Градски играат дерби со скопско Ново такси. Се судираат селекторите, младин...
 • МЛАДОСТ ПРЕПОРОДЕН

  СПОРТ
  Трета лига МЛАДОСТ ПРЕПОРОДЕН Во Третата лига - Југ меѓу кандидатите за врвот се наметнува кривогаштанска Младост. Претставува Б - тим на 11...
 • СТАРАТА ПОБЕДА РЕМИЗИРАШЕ

  СПОРТ
  СТАРАТА ПОБЕДА РЕМИЗИРАШЕ Победа, суспендирана од ФИФА, одигра втор пријателски меч. На спортскиот центар изваде реми (2-2) со комбиниранио...
 • ПОБЕДА ВО ПРВА МИНУТА

  СПОРТ
  Борење ПОБЕДА ВО ПРВА МИНУТА Боречкиот клуб “7 Мај Леов” освои максимални седум медали на меѓународниот турнир во Урошевац, Косово. Најв...
 • КРШАТ И КРАДАТ ГИМНАСТИЧАРСКИ СПРАВИ

  СПОРТ
  Гимнастика КРШАТ И КРАДАТ ГИМНАСТИЧАРСКИ СПРАВИ Неред во салата на Клубот за гимнастички спортови “Партизан”. Членовите не можеле да го ...
 • КАДЕТИТЕ НА ТИТУЛА

  СПОРТ
  КАДЕТИТЕ НА ТИТУЛА Блескав старт во Првата лига на кадетите од 11 Октомври. По четири кола имаат само победи и со 12 бода се први. Под нив се фа...
 • ВЕЦЕВСКИ ПРОДОЛЖУВА В ШКОЛА

  СПОРТ
  ВЕЦЕВСКИ ПРОДОЛЖУВА В ШКОЛА Неуморниот тренер Коле Вецески кусо беше во третолигашот Млекар, каде со совети успеа да го дотера тимот, кој ...
 • ЧЕСЕН И ОФАНЗИВЕН ФУДБАЛ ГИ ПОЛНИ ТРИБИНИТЕ

  СПОРТ
  Фудбал: 11 Октомври ЧЕСЕН И ОФАНЗИВЕН ФУДБАЛ ГИ ПОЛНИ ТРИБИНИТЕ  Со поддршката ќе “дишеме” во врат на лидерот Миравци    Второлигашо...

АРХИВА

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza