reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • НАДЛЕЖНИТЕ ДА ЈА ЗАВРШАТ РАБОТАТА ПРОФЕСИОНАЛНО

  АКТУЕЛ
  СДСМ СДСМ  во соопштението за случајот со Талеска одговори дека криминалната ВМРО-ДПМНЕ повторно се обидува да го валкаат дигнитетот на...
 • ДАЛИ Е СКРИЕНА СООБРАЌАЈКА НА ТАЛЕСКА?

  АКТУЕЛ
  ВМРО - ДПМНЕ ОК на ВМРО -  ДПМНЕ во соопштение за случајот со обид за затскривање на сообраќајна назгода на 30 октомври го потсети градонач...
 • ТАЛЕСКА ГО ПОВИКАЛА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАКО ПРИЈАТЕЛ

  АКТУЕЛ
  И новинарот, а не во улога на советник, како што стои во пораката на  Моника Талеска, потврдува дека се случила несреќа на 30 октомври, ден ...
 • ЈАНЕСКИ Е НОВИОТ В.Д. ДИРЕКТОР НА ЈКП „ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА“

  АКТУЕЛ
  Дипломираниот економист Емил Јанески, инаку магистер по безбедност е новиот в.д директор на ЈКП „Водовод и канализација“. Тој на  место...
 • УЧИЛИШТАТА СО НОВИ ДИРЕКТОРИ

  АКТУЕЛ
  Именувани се нови в.д. директори во основните и средните училишта. Нов в.д. директор на СОУ „Ѓорче Петров“ е Страшо Ѓорѓиоски на местото од ...
 • ПОМОШ ПРОТИВ ПЕПЕЛ

  АКТУЕЛ
  Сите добронамерни граѓани кои сакаат да му помогнат на Орде Стеваноски, чија куќа изгоре до темел во пожар на улицата „Пиринска“, можат д...
 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • ЖАРДИНИЕРИ НА БУЛЕВАР

  ОКО
  Некогаш булеварот „Маршал Тито“ беше послан со гранитни коцки. Обиколен беше со цветни алеи заокружени со зелена ограда. Младите шетаа с...
 • ХУМАНОСТ ЗА ПРАЗНИКОТ

  ОКО
  Ротари клуб Традиционален хуманитарен уметнички хепенинг за 3-ти Ноември - Денот на ослободувањето на Прилеп организира Ротари клубот. Мл...
 • НА АЛЕКСАНДАР МУ ГО СКРШИЈА КОПЈЕТО

  ОКО
  Непознати сторители го скршиле копјето на споменикот на Александар Македонски во центарот. Локалната самоуправа ја осуди непромислената...
 • КАФЕ МУАБЕТ ЗА ПРАЗНИКОТ

  ОКО
  Со претходниците се сретна градоначалникот Илија Јованоски за празникот 3-ти Ноември. Четворица од шестмината поранешни градоначалници о...
 • ИСКУСТВО ОД СПЛИТ

  СПОРТ
  Пинг-понг Александар Рикалоски, пингпонгарот на Младост 96, учествуваше во квалификациите за пласман на Младинската олимпијада 2018 во Буено...
 • КУПОТ ГО РАСИПА ВПЕЧАТОКОТ

  СПОРТ
  Фудбал Според спортските медиуми, тренер на 14 коло од Првата лига е Славољуб Бубања од Победа. Признанието е по триумфот над Академија Панд...
 • РАБОТНИЧКИ СПОРТСКИ ИГРИ

  СПОРТ
  Историја Во социјализмот редовно се одржуваа Работничките спортски игри. Летото 1989 година прво беа натпреварите на општинско ниво, во орг...
 • МЕЃУНАРОДНИ МЕДАЛИ

  СПОРТ
  Џудо Џудо клубот Бушидо се врати со позитивни впечатоци од гостувањето во Цетиње, Црна Гора, на Меѓународниот турнир. Петнаесетмина се бо...
 • ОДБРАНАТА И НОСИ БОДОВИ НА ДЕСПИНА

  СПОРТ
  Ракомет: Страшо Илиески, тренер - Постигнати се две ,,врзани" гостински победи Женската екипа Деспина постигна две победи во серија, на г...
 • КОНЦЕРТ ПО ВИОЛА И ВИОЛИНА

  ПЕТКА
  Музичко училиште Ученици од музичкото училиште во класата на проф. Љупчо Трајаноски ќе одржат концерт на виолина и виола вторник. Ќе се исп...
 • НАГРАДЕНИ НАЈДОБРИТЕ ПЕСНИ И РАСКАЗИ

  ПЕТКА
  По повод месецот на книгата На конкурсот за најдобра лична творба меѓу учениците од прво до петто одделение, за песна наградени се Ива Тра...
 • ЅВОНЧАР ДОНЕСЕ НАГРАДА ОД ВЕЛЕС

  ПЕТКА
  ОУ „Кочо Рацин“ Талијан Ѕвончар од ОУ„Кочо Рацин“ ја освои третата награда за песната „Мојот град - моја инспирација“ на јубилејните 50...
 • НАТПРЕВАР ПО ФРАНЦУСКИ ЈАЗИК

  ПЕТКА
  Седмоодделенците ги измерија знаењата по француски јазик. Најдобрите  кои го познаваат правописот и изговорот, ќе ја продолжат битката...

АРХИВА

483

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza