reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ТРГНА СМЕНАТА НА ДИРЕКТОРИ ВО ОБРАЗОВАНИЕТО

  АКТУЕЛ
  Нови в.д. менаџери во 4 училишта Нови в.д. директори имаат колективите на СОУ Гимназија „Мирче Ацев“ и на три ОУ „Блаже Конески“, „Рампо Ле...
 • ПРИЛЕП БЕЗ ВОДА

  АКТУЕЛ
  По една деценија редовно водоснабдување По една деценија редовно водоснабдување, Прилеп деновиве повторно се соочува со недостиг од вод...
 • ВИТАМИНКА ЈА ЗАЦВРСТУВА ПОЗИЦИЈА

  БИЗНИС
  На саемот Интерфуд 2017 во Софија Витаминка ја претстави производствената програма на најголемата саемска манифестација за прехранбена и...
 • БАРААТ 15 ПЛАТИ И ПРИДОНЕСИ ЗА ПЕТ ГОДИНИ

  БИЗНИС
  Вработените од 11 Октомври - Еурокопозит повторно на протести - Владата донесе одлука МВР да префрли 10 милиони денари за една плата и набавк...
 • ЦЕНОВЕН УДАР ВРЗ ПУШАЧИТЕ

  БИЗНИС
  Цигарите  не го дочекаа поскапувањето на нафтата Одредени брендови на цигари во продавниците веќе се продаваат по повисока цена. Поскап...
 • ТАЛЕСКА И ДИМКОСКИ ЈА ЗАСИЛУВААТ ТРАНСПАРЕНТНОСТА

  ПУЛС
  Локалната самоуправа ја засилува транспарентноста и комуникацијата со јавноста. Досегашната служба од двајца луѓе за контакти со јавност...
 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • БАКАЛНИЦА ВО СРПСКОТО

  ОКО
  Полно трговци низ градот меѓу двете светски војни го обезбедувале населението со основните животни намирници, што не се произведувале во&...
 • ЕМ ГРАВ, ЕМ ТУРА

  ОКО
  - Ош... Гелден ефенди Жика. - Ош... Отур бурда. Тамам за тебе праевме муабет, а ти оп тука. - Шо толку секирација за мене. Малце ви се другите гајл...
 • ОСВЕТЕНИ МОНАШКИТЕ КОНАЦИ ВО МАНАСТИР

  ОКО
  Во манастирот посветен на Св. Николај Мирликиски Чудотворец во село Манастир во Мариово, се изврши осветување на монашките конаци. Освету...
 • ИЗЛОЖБА НА УКРАСНИ ПТИЦИ

  ОКО
  Поддршка за одгледувачите На 18-тата изложба на украсни птици и животни организирана од Здружението за заштита и одгледување Трагопан, од...
 • ДЕСПИНА ИЗНЕНАДИ

  СПОРТ
  Ракомет Иако отпишан на гостувањето во Гевгелија, женскиот тим на Деспина приреди изненадување. Прилепчанките победија 18-20, со пресврт во ...
 • ТРИ БОДА

  СПОРТ
  Одбојка Првиот турнир во Младинската женска одбојкарска лига во СОУ „Ѓорче Петров“ за 11 Октомври заврши со пораз со пресврт од 1-2 со битол...
 • НА ТУРНИР ВО ЦРНА ГОРА

  СПОРТ
  Џудо Клубот Бушидо често учествува на меѓународните турнири. Претстојат два значајни. Прво викендов со14 членови ќе оди на турнирот во Цети...
 • ПОДДРШКА ЗА РИКАЛОСКИ ЗА МЛАДИНСКАТА ОЛИМПИЈАДА

  СПОРТ
  Младиот Александар Рикалоски (17) е првиот пингпонгар од Македонија, што последниве седум децении од постоењето на клубот Младост 96, стигна ...
 • ПОСТАВЕНИ ДВА РЕФЛЕКТОРА НА ГРАДСКИ

  СПОРТ
  Фудбал: Стадионот добива осветление - Тие се на западната страна, а уште два се готват на источната Многу задоволство кај љубителите на фу...
 • ЗДЕБЕЛЕНИОТ МАЈМУН

  ПЕТКА
  Со бабата в куќа седи калорична храна мези за него килажа си реди.   Страв него го фати тренинзи сега често прави килажата да ја смали. ...
 • 17 МЕДАЛИ ЗА СЕИШИН

  ПЕТКА
  На  16-ти  Меѓународен Турнир во џудо „Прилеп Опен-2017“, Клубот Сеишин учествуваше со 20 натпреварувачи, а освоени 17 медали и тоа 4 златни,...
 • ОБУКИ ВО ПРАГА И ХЕЛСИНКИ

  ПЕТКА
  СОУ Гимназија „Мирче Ацев“ На обуки во Прага и во Хелсинки, меѓу наставници од Италија, Романија, Полска, Грција, Шпанија, Австрија, Турци...
 • ВО ДОМОТ НА КОНЕСКИ

  ПЕТКА
  ОУ „Климент Охридски“ Учениците од ОУ „Климент Охридски“ ја посетија спомен куќата на Блаже Конески. Во Небрегово беа во рамките на Мес...

АРХИВА

476

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza