reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ПРВО ИСКУСТВО ВО ТРОГЕН

  ПЕТКА
  СОУ Гимназија „Мирче Ацев“ Првпат учениците од гиминазијата „Мирче Ацев“ беа вклучени во проектот за размена на искуства во Детското с...
 • КИФЛИ ОД ДЕТСКИ РАЧИЊА

  ПЕТКА
  ОУ „Климент Охридски“ Во рамките на меѓуучилишната соработка, учениците од 2-4 одделение  од ОУ „Климент Охридски“ го посетија СОУ „О...
 • КРСТЕСКИ ИЗЛОЖУВА ВО ЈАПОНИЈА

  КУЛТУРА
  Визуелниот уметник Златко Крстески како единствен претставник од Македонија се претставува на меѓународниот фестивал ,,The Best cartoons of Nippon,, в...
 • МАРЈАН СТОЈАНОСКИ ПРЕД КИЧЕВЧАНИ

  КУЛТУРА
  Нашиот уметник Марјан Стојаноски се претстави пред кичевчани со тематската изложба „Феникс“. На увид се 10 негови дела - скулптури во мета...
 • ТРИ ЧАСА 40 АКТЕРИ ЌЕ ИГРААТ „КЛЕТНИЦИ“

  КУЛТУРА
  Вечерва премиера Ансамблот на театарот вечерва од 19.30 часот премиерно ќе ја изведе претставата „Клетници“ од Виктор Иго, во режија на Ма...
 • Е, ЈАЗИКУ БРАТЕ!

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  Во некое одамнешно време, во времето на Југославија, на некоја српска телевизија, постоеше емисија со наслов: "О, језику роде"! Се зборуваше з...
 • ЦВЕЌЕ ЗА ДАМЕ ГРУЕВ ВО СМИЛЕВО

  ПУЛС
  За 111 годиншнината На 23 декември се навршија 111 години од загинувањето на великанот на ВМРО, Дамјан Груев. Се одржа панихида во чест на рево...
 • КИРЕ СПИРКОСКИ Е НОВИОТ КОМАНДИР НА ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА

  ПУЛС
  Кире Спиркоски е избран за нов командир на Полициската станица од општа надлежност во Прилеп, на местото на досегашниот Александар Стојано...
 • ПАКЕТЧИЊА ЗА ДЕЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ

  ПУЛС
  Традиционалната поддршка на ранливите групи одамна се негува во Прилепската пиварница. И годинава се одржува континуитет во грижата за д...
 • РИЏАТА ЗАМИНА ВО ПЕНЗИЈА, НО ЌЕ ФОРМИРА" БИЗНИС АНГЕЛИ"

  ЖИВОТ
  Ристо Најдоски, извршниот директор на Регионалната стопанска комора во Прилеп, замина во пензија. Тој 19 години беше душа и срце на бизнис с...
 • ТУТУН СЕ БАРА АРАНТАРАН

  ФОКУС
  Заев во Тутунскиот комбинат - Просечната цена минува 210 денари Премиерот Зоран Заев  во Тутунскиот комбинат рече дека просечната откуп...
 • ЗА РИСТЕСКИ НЕМАШЕ ДЕЛБА НА МЕДИУМИТЕ

  АКТУЕЛ
  Спецификацијата за долговите и побарувањата кои Општината Прилеп ги имала кон разни добавувачи од земјата за периодот 1.1. до 31.12.2015 година, ...
 • ЖРТВАТА НА РЕЖИМОТ, СПРОВЕДУВА РЕЖИМ

  АКТУЕЛ
  Моника Талеска, портпаролот на Општина против ЗНМ и  новинарите - Ниту локалната самоуправа, ниту власта не смее да се меша во работењето...
 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • ПЕТОКРАКА НА ЈАДРАН

  ОКО
  Спокојни 50-тите години во Прилеп. „Залегнала“ белата убавица - Старата пошта, на местото каде што е сега Комерцијална банка, и до неа Синди...
 • ТРИ ЧИТИ ПРОТИВ СЛАНА

  ОКО
  - За многу години денов да е, како си? - Никад боље у историји своје, како шо викаше Џурако, ако се сеќаваш. - Кој стар прилепчанец не се сеќава ...
 • ПАКЕТЧИЊА ЗА ДЕЦАТА СО ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА

  ОКО
  Секцијата жени при Здружението на пензионерите и годинава им поделија новогодишни пакетчиња на Здружението на родители со деца со церебр...
 • ПОТВРДЕНА ХУМАНОСТ НА ПРИЛЕПСКАТА ПИВАРНИЦА

  ОКО
  На партнерски состанок на Црвениот крст со претставниците на корпоративниот сектор и од Министерството за труд и социјална политика  в...
 • ДЕСПИНА Е КЛУБ ЗА ПРИМЕР

  СПОРТ
  Ракомет: Заврши есенскиот дел во Женската лига -Целта беше 6 место и токму тоа е освоено Секогаш бил во сенка на фудбалот и машкиот ракомет...
 • ИСЧЕКУВАЊЕ ВО ПОБЕДА

  СПОРТ
  Фудбал Уште ништо официјално нема од прволигашот Победа. Веќе трета недела, откако е одморот. Нема вест или барем најава за новодојдени, за...
loading...

НАЈЧИТАНО ПОСЛЕДНАВА НЕДЕЛА

АРХИВА

484

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza