reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ВЕЛЕСКИ 55-ТИ ВО БЕЛГРАД

  СПОРТ
  Шах Фидемајсторот Роберт Велески го освои 55 место на турнирот „Белградски трофеј“. Пласманот не е лош при учествуво на 177 шахисти, меѓу ко...
 • БЕЗ НОВОСТИ ОД ПОБЕДА

  СПОРТ
  Фудбал Засега нема промени во прволигашот Победа, откако почна одморот по завршувањето на есенскиот дел од сезоната, на 3 декември. Нема на...
 • ПРОФЕСИОНАЛЦИ СЕ БОРАТ ЗА ПЕХАРОТ

  СПОРТ
  Турнир во мал фудбал „Свети Никола“ Стартуваше турнирот во мал фудбал „Свети Никола“, Премиерен беше мечот ПС Прилеп - Коњска сила Демир ...
 • ПРИЛЕПЧАНЕЦ НА „НОЌТА НА ГЛАДИЈАТОРИ“

  СПОРТ
  Во Врање Осумнаесет годишниот Христијан Тасески од клубот од Максам фајт ќе се бори во категорија до 70 кг против Вукашин Јовановиќ од Краг...
 • КЛУБОТ ЗГАСНУВА БЕЗ ОПШТИНСКА ПОДДРШКА

  СПОРТ
  Ракомет: Александар Мариновски, претседател на РК Прилеп - Играчите се слободни и секој може да си бара нов клуб Тешки денови за машкиот р...
 • СРЕБРО ЗА ШАХ

  ПЕТКА
  Гимназијалецот Давид Манески се закити  со сребро  на државно првенство во шах. На натпреварот во Скопје учествуваа и други гимназија...
 • НАШИТЕ РЕКИ - НАША ЗАЕДНИЧКА ИДНИНА

  ПЕТКА
  Еразмус+ проект  во СОУ „Ѓорче Петров“ На првиот транснационален состанок за проектот „Нашите реки - наша заедничка иднина“ во Брага,...
 • ОРАТОРСКИ НАТПРЕВАР

  ПЕТКА
  55 години од ОУ „Климент Охридски" Осум училишта од три општини учествуваа на ораторскиот натпревар за 55 годишнината на ОУ „Климент Охрид...
 • ДВА ДЕНА ФИЛМ ФЕСТИВАЛ

  КУЛТУРА
  Во киното Мис Стон      Дводневен филмски фестивал Winter Apricots, каде што филмовите, музиката и луѓето ќе бидат протагонисти, ќе се одржи ...
 • СКУЛПТУРИ - „СЕКВЕНЦИ ОД СОЗДАЊЕ“

  КУЛТУРА
  Изложба Тематската изложба од Андреј Миневски, насловена „Секвенци од создавање“ ќе биде отворена вечерва од 19 часот во ликовниот салон ...
 • ГИМНАЗИСКАТА ПРЕТСТАВА НА ФЕСТИВАЛ ВО БОЛОЊА

  КУЛТУРА
  Со претставата „La Linea“ по текст и во режија на професорот Маринко Шлакески, гимназијалците во мај ќе учествуваат на театарскиот фестивал ...
 • СЕ ИНТЕНЗИВИРА „КЛЕТНИЦИ“

  КУЛТУРА
  Во театарот се интензивираат подготовките на претставата „Клетници“ од Виктор Иго во режија на Мартин Кочовски, која на сцената премиерн...
 • И КАЈ ЈАЗИЧАРИТЕ ГРЕШКИ

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  Понекогаш, мошне ретко, ќе се појави на телевизиите некоја емисија од областа на јазикот. Не многу опширно, не многу темелно, сепак ќе се каж...
 • ПО ДЕДО СИ, ВНУКОТ КЛУЧАР

  ЖИВОТ
  Нема клуч на портата на клучарот Методија Ѓуроски-Цако - Младиот наследник ја збогатува понудата на клучеви со асортиман на клучеви за авт...
 • И НАКРИВЕНАТА СААТ НЕ КУРТУЛИ ОД МАЈТАП

  РЕПОРТАЖА
  - Саатот вика „ах“ за времето и ја симболизира машкоста, исправеноста, простумот, инает и непокорност          За при...
 • ЌЕ ПИЕМЕ ЛИ ПОСКАПА ВОДА?

  АКТУЕЛ
  Ги очекува ли прилепчани нов ценовен шок после Нова година? - Од 1 јануари цената ќе биде повисока за 5 до 10 отсто, а пак од мај со новата давач...
 • 20 ОТСТО ПОНИСКАТА ЦЕНА НА ВОДАТА

  АКТУЕЛ
  Прес конфренција на Илија Јованоски на 25 септември како кандидат за градоначалник Целиот мој живот му го посветив на Прилеп и Вам, граѓан...
 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • ЌЕМЕРЛИЈА, К'СМЕТЛИЈА

  ОКО
  Од албумот на семејството Кузманоски до читателите на Зенит, преку сликата стара околу сто години, доаѓа друг агол на некогашниот мост Ќем...
 • ТРИ НОВИ СЛУЧАИ НА СИДА

  ОКО
  На Светскиот ден на борба против СИДАТА, 1 декември, уште еднаш се реафирмира кампањата за поткревање на свеста за победа на предрасудите и ...
loading...

НАЈЧИТАНО ПОСЛЕДНАВА НЕДЕЛА

АРХИВА

484

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza