reklama

reklama

reklama

ГОДИШЕН КОНЦЕРТ НА КУД „МИРЧЕ АЦЕВ“ PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 22 пати.
КУЛТУРА
Сабота, 04 Ноември 2017

КУД „Мирче Ацев“ утревечер од 19 часот во големата сала од ЦК „Марко Цепенков“ ќе го одржи традиционалниот годишен концерт. Членовите ќе настапат со дел од богатото народно фолклорно творештво негувано со генерации.

Годинава друштвото слави 70 години од постоењето.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ОВАА КАТЕГОРИЈА:

 

АРХИВА

475

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza