reklama

reklama

reklama

НА ТУРНИР ВО ЦРНА ГОРА PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 27 пати.
СПОРТ
Сабота, 04 Ноември 2017

Џудо

Клубот Бушидо често учествува на меѓународните турнири. Претстојат два значајни. Прво викендов со14 членови ќе оди на турнирот во Цетиње, Црна Гора. Се атакува на медали. По две недели патува за Ниш, Србија. Учествуваше на Меѓународниот турнир во ,,Ричко", во организација на ЏК Пролетер.

Турнирите со во млади категории, од пионери до јуниори.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
loading...

НАЈЧИТАНО ПОСЛЕДНАВА НЕДЕЛА

АРХИВА

484

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza