reklama

reklama

reklama

ТРИ БОДА PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 41 пати.
СПОРТ
Сабота, 04 Ноември 2017

Одбојка

Првиот турнир во Младинската женска одбојкарска лига во СОУ „Ѓорче Петров“ за 11 Октомври заврши со пораз со пресврт од 1-2 со битолски Пелистер. Пропуштеното се надомести на вториот меч, со Виола волеј Велес, на кој со 2-0 убедливо беа совладани гостинките. Во отсуство на три одбојкарки, тренерот Локвенец ги имаше: Тошеска, Тодороска, Апостолоска, Бошеска, Јованоска, Н. Аризанкоска, Г. Аризанкоска, Дуреска и Плетварец.

Табела: Пелистер 4, 11 Октомври 3, Виола волеј 0.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
loading...

НАЈЧИТАНО ПОСЛЕДНАВА НЕДЕЛА

АРХИВА

484

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza