reklama

reklama

reklama

ДЕСПИНА ИЗНЕНАДИ PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 41 пати.
СПОРТ
Сабота, 04 Ноември 2017

Ракомет

Иако отпишан на гостувањето во Гевгелија, женскиот тим на Деспина приреди изненадување. Прилепчанките победија 18-20, со пресврт во финишот. Негативата од три гола се претвори во позитива од два. Најефикасна беше Димова со 8 гола.

Викендов е пак гостувањето, на Овче Поле во Свети Николе. Викендов продолжува Супер лигата за мажи со мечот во „Ричко“ меѓу Прилеп и Еурофарм работник Битола. Тежок меч за прилепскиот тим. Прилеп има две победи и три пораза, а битолчаните три победи, едно реми и само еден пораз. Домашните можат да триумф о со борбена игра и поддршка од публиката,.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
loading...

НАЈЧИТАНО ПОСЛЕДНАВА НЕДЕЛА

АРХИВА

484

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza