reklama

reklama

reklama

ОСВЕТЕНИ МОНАШКИТЕ КОНАЦИ ВО МАНАСТИР PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 49 пати.
ОКО
Сабота, 04 Ноември 2017

4 Crkovniot vrv vo Manastir

Во манастирот посветен на Св. Николај Мирликиски Чудотворец во село Манастир во Мариово, се изврши осветување на монашките конаци. Осветувањето го изврши Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г. г. Стефан, во сослужение на Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар, Митрополитот Повардарски г. Агатангел, Епископот Хераклејски г. Климент, високопреподобниот архимандрит Никола и протоереј-ставрофор Никола. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

АРХИВА

484

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza