reklama

reklama

reklama

ВРВНИ ХЕМИЧАРИ И ФИЗИЧАРИ PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 242 пати.
ПЕТКА
Недела, 26 Ноември 2017

ОУ „Гоце Делчев

2 Vrvni fizicari od OU Goce   Delcev

Учениците од ОУ „Гоце Делчев“ постигнаа високи резултати на научната манифестација „Ноември - месец на науката“, која ги популаризира природните науки, хемијата, физиката, биологијата, географијата и математиката. Хемичарите, предводени од наставничката Кети Иваноска, освоија куп награди во конкуренција од стотина ученици.

- Адела Еленин освои втора награда, а Теа Апостолоска трета награда, во категорија осмоодделенци, додека Александар Василески и Елена Мијоска освоија трета награда, а Теодор Весковски се искачи на врвот со освојување на првата награда. Очекував учениците да бидат наградени и успејаа. Работеа со голем ентузијазам и посветеност - вели Иваноска.

На манифестацијата учествуваше и Марија Јошеска која го освои третото место во физика, под менторство на наставничката Соња Димовска.

Настанот, во организација на повеќе асоцијации, се одржа на Природно математичкиот факултет во Скопје. 

3 OU Goce Delcev mesec na      naukata

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ОВАА КАТЕГОРИЈА:

 

АРХИВА

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza