reklama

reklama

reklama

ОСУМ МЕДАЛИ ОД НИШ PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 54 пати.
СПОРТ
Недела, 26 Ноември 2017

Џудо

Меѓународната активност на ЏК Бушидо не запира до крајот на сезонава. На турнирот во Ниш, Србија, настапија 11 џудисти, под знамето на Македонија. Освоени се осум медали, од сите видови. Најмногу се покажа Милена Атанасоска, која во конкуренција на постарите пионерки, го освои првото место.  Второпласирани се тројца: Сара Атанасоска кај постарите пионерки, Мартина Јанкоска кај помладите и Антонио Талески кај постарите пионери.

Има и третопласирани: Маринела Атанасоска, Ема Димитриоска, Бојан Мојсоски и Стефан Талески.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ОВАА КАТЕГОРИЈА:

 

АРХИВА

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza