reklama

reklama

reklama

ПРЕСВРТ ВО БИТОЛА PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 56 пати.
СПОРТ
Недела, 26 Ноември 2017

Одбојка

На вториот турнир на Младинската женска одбојкарска лига во Битола екипата на 11 Октомври прво со 2-0 загуби од домашниот Пелистер, а потоа со 2-1 го совлада тимот на Виола волеј од Велес. На овој меч прилепчанките губеа, па со пресврт дојдоа до победата. Следниот, трет турнир, е по 15 дена во Велес.

Табела: Пелистер 8, 11 Октомври 5, Виола волеј 1.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ОВАА КАТЕГОРИЈА:

 

АРХИВА

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza