reklama

reklama

reklama

УСПЕСИ НА ЧЕТИРИ „ФРОНТА“ PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 66 пати.
СПОРТ
Недела, 26 Ноември 2017

Пинг-понг

Каде и да играат, прилепските пингпонгари се меѓу најуспешните. На Државното за основци во Кавадарци, Никола Стојаноски (ОУ „Кочо Рацин“) влезе во групата 16. На Државното за среднисти, во организација на Сојузот за училишен спорт и ППК Младост 96, во СОУ ,,Ѓорче Петров" првото место го зеде Александар Рикалоски (Гимназија ,,Мирче Ацев"). Во истата сала имаше и Државно екипно за пионери, каде екипата Младост 96 на тренерот Кире Ѓорѓиески, предводена од талентираниот Никола Стојаноски, им даде отпор на конкурентите, на дебитантскиот настап.

Блесна и Рубинчо Ристески со прво место на Државното за инвалидизирани лица, во Кавадарци.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ОВАА КАТЕГОРИЈА:

 

АРХИВА

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza