reklama

reklama

reklama

СТАНОЈОСКИ НА ВРВОТ PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 71 пати.
СПОРТ
Недела, 26 Ноември 2017

Шах

Велемајсторот Звонко Станојоски е победник на Отвореното првенство на Скопје во брзопотезен шах. Беше подобар од 130 конкуренти, меѓу кои петмина со највредната титула. Постигна 5 победи и 4 реми, без пораз. Меѓу десетте најдобри на табелата се уште двајца прилепчани - осмиот Дејан Ѓорѓиески и десеттиот ФМ Роберт Велески.

Ден претходно се одржа и Блиц Гази Баба, каде Станојоски беше петти, меѓу 119 учесници од 4 држави.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ОВАА КАТЕГОРИЈА:

 

АРХИВА

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza