reklama

reklama

reklama

ТАПКА ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ПРИЛЕП - ГРАДСКО PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 220 пати.
ОКО
Недела, 26 Ноември 2017

Eksproprijacijaja docni gradbata

Шпанската фирма „Рубау“ побарале дополнителен рок за градба на експресниот пат Градско - Прилеп. Сопирачка е експропријацијата, легализацијата и појавата на археолошки наоѓалишта. Понудиле дополнителен рок да ја завршат градбата на делницата Фаришка - Дреновска Клисура.

- Ќе ги разгледаме предлозите и ќе побараме од изведувачот квалитетна изградба на овој патен правец кој е многу важен за поврзување со Пелагонискиот регион - вели Горан Сугарески, министер за транспорт и врски.

Министерството за транспорт и врски и ЈП за државни патишта дополнително ќе се произнесат за барањето на изведувачот за продолжениот рок за изградба со цел квалитетна изведба. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ОВАА КАТЕГОРИЈА:

 

АРХИВА

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza