reklama

reklama

reklama

НАГРАДИ ЗА ЛИТЕРАТУРНИ ТВОРЦИ PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 271 пати.
КУЛТУРА
Сабота, 23 Декември 2017

5 Ubavo pretstavuvanje na   literatyrnite tvorci

Шестмина поети од Клубот на литературни творци се закитија со награди на конкурсот на ЦК „Илјо Антевски - Смок“ од Тетово. Мирјанка Ристеска Селчанец ја доби првата награда, второто место му припадна на Живко Карески Горноселец, а третата на Божана Тренческа. Пофалници добијаа Снежана Паноска, Тони Павлески и Блага Тутеска.

Награди се верификација на високите творечки квалитети.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza