reklama

reklama

reklama

ЈОЧКО МЕЃУ НАЈДОБРИТЕ PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 41 пати.
СПОРТ
Сабота, 23 Декември 2017

Пинг-понг

Првиот бодовен турнир за влез во репрезентацијата на Македонија беше масовен, со учество на 48 пингпонгари. Од прилепчаните со најдобар пласман е Ѓоко Јочкоски (Младост) на третото место. Пред него се само првиот Кристијан Станојковски (Крива Паланка) и вториот Филип Младеновски (Штип). Меѓу десетте најдобри се: петтиот Антонио Стомнароски (Младост 96), деветтиот Пеце Јованоски и десеттиот Зоран Јованоски (Младост).

На младинскиот бодовен турнир со прво место се покажа Александар Рикалоски (Младост 96).

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza