reklama

reklama

reklama

ПАКЕТЧИЊА ЗА ДЕЦАТА СО ЦЕРЕБРАЛНА ПАРАЛИЗА PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 63 пати.
ОКО
Сабота, 23 Декември 2017

4

Секцијата жени при Здружението на пензионерите и годинава им поделија новогодишни пакетчиња на Здружението на родители со деца со церебрална парализа. Во името на осумдесетина родители, Милица Печијареска изрази благодарност. Пензинерките не ги забораваат и штитениците при Домот за стари лица. Покрај новогодишни подароци, ќе приредат настап на КУД при прилепското здружение.

Здружението на пензионерите пред новогодишните и божикните празници додели пакети од по илјада денари на стотина членови со ниски пензии.

Здружението распредели еднократна парична помош и за бањско лекување преку 1,5 милиони денари.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ОВАА КАТЕГОРИЈА:

 

АРХИВА

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza