reklama

reklama

reklama

ОТСУСТВО ЗА ПОДДРШКА НА ПРИТВОРЕНИТЕ PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 168 пати.
АКТУЕЛ
Сабота, 03 Февруари 2018

Советничката група на ВМРО - ДПМНЕ

27485135 10213312530439242 1201517984 o

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ не присуствуваше на работата на на последната седница на Советот на Општина Прилеп. Според соопштението, причините лежат во неоснованиот притвор за уставобранителите од настаните во Скопје на 27 април.

Понатаму вос оопштението стои дека иронијата е уште поголема што во  сила влегува Законот за амнсестија со кој се ослободуваат лица со правосилни пресуди и кај кои е утврдена вина, а в затвор седат граѓани кои ја бранеа државата. Дали хунтата ги празни затворите за да има место за уште невини граѓани кои ќе ги пополнат испразнетите места?

На дневниот ред на Советот беше одлука за воведување на бесплатен превоз на пензионери секој ден од 9 до 11 часот. Тоа е уште еден доказ дека граѓаните се повторно излажани  и изманипулирани само за добивање на гласови и седнување во удобните фотељи. Кој пензионер ќе го користи Градскиот превоз во ова време? И дали Одлуката ќе важи за лица кои навршиле 62 години за жени, односно 64 години за мажи, а не исполниле услов за пензионирање или пак за лица кои го оствариле законското право за пензионирање, а немаат 62 односно 64 години.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ОВАА КАТЕГОРИЈА:

 

АРХИВА

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza