reklama

reklama

reklama

ЕМ БЕЗБЕДНО, ЕМ ЧИСТО PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 102 пати.
ПЕТКА
Сабота, 03 Февруари 2018

СОУ „Ѓорче Петров

Blagodarnica za SOU Gjorce      Petrov

СОУ „Ѓорче Петров“ е најбезбедно и најчисто училиште лани. Добија и благодарница потпишана од министерката Рената Дескоска. На јавниот повик од Министерството за образование и наука за избор на „Најбезбедно и најчисто училиште", СОУ „Ѓорче Петров" го освои првото место.

- Целта на министерството беше зголемување на безбедноста и хигиената во училиштата, а во конкуренција од седум средни училишта, нашето е избрано за најчисто и најбезбедно - информираат од училиштето.

Изборот за најчисто и најбезбедно училиште го извршила стручна комисија од Министерството, врз основа на пристигнати апликации и увид во училиштата. Апликацијата била подготвена од страна на учениците во координација со професорката Снежана Переска.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ОВАА КАТЕГОРИЈА:

 

АРХИВА

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza