reklama

reklama

reklama

АПЧИЊА ЗА ЗДРАВИ PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 28 пати.
ОКО
Сабота, 03 Февруари 2018

Многумина сметаат

дека се следбеници на Итар

Пејо, но ај што не го имаат

неговото име ама уште помалку од

неговата остроумност.

А

Верувам во подобра

иднина! Тогаш од

моите афоризми

ќе можам да си

изградам куќа.

А

Нешто сепак се

движи напред! -извика

ракот  откако го

забележа

полжавот.

А

Заборавете ги

македончињата, сега сите и млади

и стари  сме

МАКЕДОНЦИ!

А

Од ангели и демони

се помалку има воздух

за обичните

луѓе.

А

Фабриките беа на

работниците, а

останаа во рацете

на. неработниците.

А

Се јавија стотина

писатели со свои

ракописи. Не е

познато колку

нивни читатели ќе

се јават!?

 

Г.Хаџи-Васков

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ОВАА КАТЕГОРИЈА:

 

АРХИВА

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza