reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • УЧЕНИЦИ - КОМУНАЛЦИ

  ОКО
  Кога ќе притребала работна сила за мал потфат, на помош оделе средношколците. Се користела ученичката рака да не се вика градежна фирма. Ср...
 • СЕ УРИВА ПОЖАРНАТА СТАНИЦА

  ОКО
  Откако пожарникарите се преместија во новите, обновени простории на старото индустриско училиште, старата противпожарна станица стана бе...
 • ЛИЗГАЛИШТЕ НА "АЛЕКСАНДРИЈА"

  ОКО
  На над стотина метри квадратни осамна оградено лизгалиште на плоштадот "Александрија". Тоа ќе биде можност за уживање на вештачкиот мраз со...
 • ЛАМБЕ, ЛОБА, БИОРИТАМ НА ПЛОШТАД

  ОКО
  На Нова Година За најлудата ноќ да мине незаборавно, атмосферата ќе ја дотераат до точка на вриење македонската естрадна елита. Ќе има рад...
 • ЗАМИНА И ИВАНОВСКА

  СПОРТ
  Ракомет Некогаш доаѓаа, сега многу повеќе заминуваат од женскиот суперлигаш Жито Прилеп, сезонава македонски претставник во европскиот к...
 • СПОРТОВИ ЗА ПУБЛИКА И ЗА МЕДАЛИ

  СПОРТ
  Осврт 2013 Само неколку спортови се истакнуваат во последно време, а драстично не се се смени ништо и во 2013. Градов нема многу со што да се поф...
 • СТРАНСТВО Е МЕРИЛО, КАДЕ НЕ ПОМАГА "ВУЈКО ВЛАДИКА"

  СПОРТ
  Надежи Секоја чест, капа долу за успешните во странство, а еден од нив е 18-годишниот фудбалер Бојан Спиркоски, член на чешкиот прволигаш Вис...
 • ПРВПАТ ВТОРОЛИГАШИ

  СПОРТ
  Историја За женскиот ракометен тим на Тутунски историска е сезоната 1987/88. Крунисана е со пласман во Втората југословенска лига. Успехот на...
 • ПОБЕДА ОДМАРА ДО 9 ЈАНУАРИ

  СПОРТ
  Фудбал Во Победа сериозно ја сфатија сезоната во која опстанокот е трофеј. Мошне рано, на 9 јануари (12 ч.) е закажана прозивката и старт на по...
 • МИТЕ ТРАНС ИЗВОЗИ ДО ПЕХАРОТ

  СПОРТ
  Мал фудбал: Заврши турнирот "Свети Никола" Пред 2. 500 гледачи падна фаворитот Корнер Баба Цана Спектакуларна завршница на турнирот "Свети Н...
 • ГИМНАЗИСКИ ХУМАНИТАРЦИ

  ПЕТКА
  На иницијатива на професорката по македонски јазик во СОУ "Мирче Ацев" Елена Стојаноска и 30-на ученици предновогодишните денови ги минаа во...
 • КАРИЕРЕН ЦЕНТАР ЗА ПАТРОНАТОТ

  ПЕТКА
  За патрониот празник на СОУ "Ристе Ристески - Ричко", свечено беше пуштен во употреба кариерниот центар во училиштето. "... Ричко" е последното...
 • НОВОГОДИШЕН ПАНАЃУР

  ПЕТКА
  Вредните раце на учениците од ОУ "Добре Јованоски", создадоа многу креации, кои по симболична цена ги продаваа на заинтересираните. Честитк...
 • ОДБОЈКАРСКИ ВРВ НА "КОНЕВЦИ"

  ПЕТКА
  На локалните училишни натпревари меѓу женските екипи во одбојка за 8 одделение, првото место го освои екипата од ОУ "Блаже Конески". Според н...
 • ДЕН НА СНЕШКОТО

  ПЕТКА
  ОУ "Рампо Левката" Зимата е период на бројни активности за децата и возрасните, а меѓу нив и правењето на снешко. "Суштеството" создадено од ...
 • МАЛИТЕ КАЈ СТАРИТЕ

  ПЕТКА
  Традиционално, основците од ОУ "Кире Гаврилоски - Јане" имаа средба со станарите на Домот за стари и изнемоштени лица. Во убаво расположение,...
 • НУЦК "Марко Цепенков"

  КУЛТУРА
  Репертоар на Театарот "Војдан Чернодрински"   Недела 22.12.-12.00 часот "Мачорот во чизми"   Репертоар на киното "Мис стон"   Петок и саб...
 • НОВОГОДИШНО - БОЖИКЕН КОНЦЕРТ И ИЗЛОЖБА СО ИЗНЕНАДУВАЊА

  КУЛТУРА
  Вечерва во ЦК "Марко Цепенков" Под мотото "Уметноста нема граници" вечерва во ЦК "Марко Цепенков" ќе има две културни збиднувања -  изложба...
 • ФОТОГРАФИЈАТА Е МОЈА ПАСИЈА

  КУЛТУРА
  Прва самостојна изложба на околу 40 фотографии имаше  сограѓанинот Мики Николоски во Библиотеката. Младиот автор вели дека фотографијат...
loading...

НАЈЧИТАНО ПОСЛЕДНАВА НЕДЕЛА

АРХИВА

484

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza