reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • РАЗГРАБАНИ

  СПОРТ
  Таленти Стоперот Дарко Илиески од 11 Октомври е нов член на прволигашот Металург. Осумнаесетгодишникот беше незаменлив во второлигашот, а ...
 • СОБИР В ПОНЕДЕЛНИК

  СПОРТ
  Ракомет Привршува одморот за ракометарките на прволигашот Таста 107. Првиот собир е закажан за понеделник, во салата "...Ричко". Стручниот шта...
 • "УА" ЗА НАШИ СУДИИ

  СПОРТ
  Историја Прилепската публика негодува и кон домашни судии. Летото 1986, по четири "посни" години, Победа се врати во второлигашкото друштво и ...
 • БЕЗ ЗАСТОЈ КАЈ ЗООЛОШКАТА

  СПОРТ
  Игралиште Забрзано се одвива градбата на новото помошно фудбалско игралиште кај некогашната Зоолошка, во населбата Вишне. Работите не зап...
 • СЕДУМ ДЕНА ВО БУГАРИЈА

  СПОРТ
  Борење Веќе трет ден борачкиот клуб 7 Мај Леов се во Стара Загора, Бугарија, на зимски подготовки. Се работи за надежните Леонардо Насески, Б...
 • ПОБЕДА НА ТЕРЕН

  СПОРТ
  Фудбал Деветти ден од подготовките на Победа под водство на новиот тренер Јане Николоски. По кондицискиот дел во салата од СОУ "Ѓ.Петров", о...
 • ДВЕ ПРИЗНАНИЈА ЗА ПРИЛЕП

  СПОРТ
  Спортски оскар 2013 - Едното е за каратистките од УКЛО, другото за СОУ Ѓ. Петров Мошне ретко наши, прилепски спортисти, се во друштво со најдоб...
 • МОЈОТ ГРАД

  ПЕТКА
  МОЈОТ ГРАД   Високо на небото ѕвезди рој, тоа е Прилеп град херој.   За херојствата твои во песни пропеани, колку  ли само животи ...
 • НАШИ ТВОРЦИ ВО МЕЃУНАРОДЕН ЗБОРНИК

  ПЕТКА
  ОУ "Блаже Конески" Меѓу најголемите дипломати на разиграната детска фантазија од Србија, Македонија, Словенија, Хрватска, Црна Гора, Босна ...
 • ЕКОНОМИСТИТЕ ВО ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА

  ПЕТКА
  СОУ "Кузман Јосифоски - Питу" Пожарот што се случи лани на конаците од манастирот Трескавец ја разбуди хуманоста на секој прилепчанец. Како ...
 • УБАВО И КОРИСНО

  ПЕТКА
  Во СОУ "Ѓорче Петров", стана убава традиција, преку календар да покажуваат со што располагаат и какви кадри образоваат. Од овој, ланскиот и т...
 • МАЛИ ГОТВАЧИ ЗА ЗАЕДНИШТВО

  ПЕТКА
  ОУ "Добре Јованоски" За промовирање на интеркултурализмот и културните различности и сличности преку зголемено учество на учениците и род...
 • НУЦК ,,Марко Цепенков,,

  КУЛТУРА
  Репертоар на киното Мис Стон   од Четврток до Сабота, 16 до 18.1.2014 - 19.00 часот ,, Принцот од Персија,,   Недела 19.1.2014 - 11.00 часот анимиран де...
 • ГОДИНА ВО ЗНАК НА РЕЖИСЕРКИ

  КУЛТУРА
  Во театарот Театарот "Војдан Чернодрински" при ЦК "Марко Цепенков" очекува средства од Министерството за култура за неколку значајни проек...
 • ЕВРОПСКАТА НАГРАДА ЗА ФИЛИП ПЕТРЕСКИ

  КУЛТУРА
  Младиот филмски и телевизиски монтажер Филип Петрески ја освои наградата за најгласно видео. Ги освои симпатиите на публиката со музичкио...
 • МЕ ФАСЦИНИРАА ЦРНО БЕЛИТЕ ТИПКИ

  КУЛТУРА
  Јасмина Трајческа, пијанист - Уживам на Шопен, Лист, Рахмањинов, Шостаковиќ и Дебиси Јасмина Трајческа е млад пијанист, која неодамна одржа...
 • УСЕТ ЗА ГОЛ!

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  Разговорот се водеше пред неколку години. Ќе објасниме подолу зошто дури сега се навраќаме на тој настан. Поголемо друштво. Повозрасни луѓ...
 • БЕЗГРЕШНИТЕ МИНЕРИ СРЕБРЕ И БОБАН

  ЖИВОТ
  Динамитот е леб во семејството Стојаноски - Нема поправен за минерите, оти тие само еднаш грешат "Бегај гори", викаат колку што ги држи глас...
 • САБОТНО КАФЕ И ЧАЈ ЗА СВЕТА ПЕТКА

  ПРАЗНИК
  Во пресрет на Богојавление - В недела по фрлањето на светиот крст, во хотелот Сонце ГА ќе се одржи донаторска конференција   На иниција...
 • СОКАЦИ СО АСФАЛТ ВО ЖАБИНО МААЛО

  ПУЛС
  Со асфалтен слој се покриени четири краци од улицита "Леце Котески" во населбата Жабино Маало. Асфалтираните краци се 1700 м2 површина или 500 м...

АРХИВА

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza