reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • СЕ ТОКМАТ СУРАТИТЕ

  ОКО
  При крај се подготовките за 15-тото издание на карневалот Прочка, организиран од локаЛната самоуправа. Снежана Ристеска, советник за култур...
 • ТРЕНИНЗИ ЗА ОПСТАНОК

  СПОРТ
  Жито Прилеп За некои поранешни времиња можеби стартот на подготовките беше сосема нормален и очекуван чин, меѓутоа кога клубовите се сооч...
 • ЗАЧЕСТЕНА АКТИВНОСТ

  СПОРТ
  Шах Прилепските шахисти користат секоја можност за претставување надвор од градов, на силни домашни и меѓународни турнири. На последниот ...
 • НЕМА ПОТРЕБА ОД НОСЕЊЕ ЅВЕЗДИ

  СПОРТ
  Ракомет Нема отстапување од генералниот став околу играчкиот кадар во машкиот суперлигаш Прилеп, во пресрет на пролетниот дел од првенств...
 • СЕДМИ РОДЕНДЕН

  СПОРТ
  Максам Центарот за боречки вештини Максам на тренерот Пеце Ангелески одбележува седум години постоење. По тој повод се сумираат постигнат...
 • СО АВТОМОБИЛОТ НА БЕБА ЛОНЧАР НА НАТПРЕВАР

  СПОРТ
  ВРЕМЕПЛОВ - СЛАВЕ ГИЧЕСКИ -  ГИНДА На прилепскиот фудбал Андон и Љуба Гически му подариле тројца синови и тројцата врвни голмани Киро, Сл...
 • ПОДОБАР ОД 20-МИНА

  СПОРТ
  Пинг - понг Зоран Јованоски меѓу сениорите е рамноправен, а кај ветераните му нема рамен. Формата ја испроба на ветеранскиот турнир во Кума...
 • КАКО АФРИКАНСКИ КУП

  СПОРТ
  Фудбал На неодамна завршениот Африкански куп најчести резултати беа нерешените, во тој стил и третолигашкиот лидер Победа двапати одигра ...
 • РЕПЕРТОАР КИНО МИС СТОН

  КУЛТУРА
  ...
 • СВЕТЛИНА ЗА СТРУМИЧКАТА ЛИКОВНА КОЛОНИЈА

  КУЛТУРА
  Вечерва во ЦК "Марко Цепенков" Изложба на 25 дела од 51-та струмичка ликовна колонија ќе биде отворена вечерва од 19 часот во галеријата од ЦК "...
 • РАСТЕЖИ И ПАДОВИ НИЗ ЉУБОВ

  КУЛТУРА
  65 години театар "Војдан Чернодрински" Театарот "Војдан Чернодрински" ќе прослави 65 години од постоењето. Пред публиката, на сцената ќе ја и...
 • ПУБЛИКАТА ГИ "ЧУВА" ДОБРИТЕ ПРЕТСТАВИ

  КУЛТУРА
  В среда во театарот, јубилејна 100. изведба на "Од кол на кол" Седуммина актери од ансамблот на театарот в среда, на 18 февруари, на 65 годишнина...
 • РЕЛАТИВНО ДОБРО

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  Во програмите на телевизиите, темата за македонскиот литературен јазик е ретко присутна. Ќе се случи одвреме-навреме да се проговори нешто ...
 • МАГИЈА КОЈА ГРЕЕ

  ПРАЗНИК
  За Денот на вљубените и за денот на виното Свети Трифун Наспроти тврдењето дека во "Виното е вистината", или дека со добро вино и љубовта ода...
 • КВИЗ, НАМЕСТО СКОРИВАЊЕ

  ПЕТКА
  Четвртоодделенците од ОУ "Климент Охридски", со паралелката од селото Мажучиште, распределени по екипи ги проверуваа знаењата по предметот...
 • ХРИСТИЈАН ЛОВИ СО ОБЈЕКТИВ

  ПЕТКА
  ОУ "Блаже Конески" Христијан Николоски ќе го сретнете со фотоапаратот во рака како постојано "лови" и ги "замрзнува" моментите од природата. ...
 • БАЛОНИ ЗА ТОЛЕРАНЦИЈА

  ПЕТКА
  СОУ "Орде Чопела" Биди толерантен, помагај, верувај, сите сме еднакви, сакај ги сите, не прави лошо, беа дел од пораките кои и млади и стари од...
 • ДЕЦАТА ДАРУВАА ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ

  ПЕТКА
  ОУ "Рампо Левката" се вклучи со донации за настраданото население од поплавите. Учениците се одѕваа на повикот за хуманост преку донирање н...
 • ТРОЈЦА МУСКЕТАРИ ГО ОСВОИЈА СНЕЖНО МАВРОВО

  ПЕТКА
  Едно големо браво за тројцата прилепски "мускетари", Борјан Стрезоски, Иван Николоски и Ева Грозоска, предводени од професорот Даниел Васил...
 • ВО СЕЛАТА ДА СЕ ПИЕ ВОДА ОД ШИШЕ, А ВО ГРАДОТ ОД СЛАВИНИТЕ

  ИНТЕРВЈУ
  Гоце Ингилизов - директор на Центарот за јавно здравје Екипите на Центарот за јавно здравје остануваат секојдневно на теренот на поплавен...

АРХИВА

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza