reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • СПОМЕНИТЕ ЗА ГРАДСКАТА БАЊА

  ОКО
  Додека исчезнува градската бања, се памети дека уникатно било одржувањето на хигиената на граѓаните до 1981 година, кога поради дотраеност ...
 • УБАВИЦИ НА ПИСТА

  ОКО
  Утревечер во ресторанот Лаки ќе се одржат полуфиналната  вечер за претстојното финале на изборот на Мис на Македонија 2016 за Мис Глоуб. Не...
 • ИТАР ПЕЈО И СТАРИОТ АРАМИЈА

  ОКО
  Некој си прочуен арамија слушнал за итроштините на Пеја Итроманецот и решил да го испроба својот арамиски занает. Го нашол еден ден в чарши...
 • НАД МИЛИОН ДЕНАРИ ПОМОШ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ

  ОКО
  Третпат осумдесеттина пензионери добија еднократна помош по 3,4 и 5 илјади денари или вкупно 300 илјади денари. Комисијата при здружението на ...
 • КИЛИМИ ПОДСААТ

  ОКО
  Изложба на килими и на традиционални везови и ракотворби, позната под името Килимијада организираше невладината Мајка - традиција под Саа...
 • ДЕРБИ НАПРЕДОК - КОЖУФ

  СПОРТ
  Трета Претстои најзначајниот меч за новиот член на Третата лига - Југ, Напредок од Крушеани. Овој тим после серијата одлични резултати, со п...
 • ПРОМАШУВАЊА И НЕДОСУДЕН ПЕНАЛ

  СПОРТ
  Фудбал Екипата на Победа одигра само 1-1 во Охрид со Силекс, не успевајќи да го задржи водството со голот на Цветаноски во 47 минута. Пред и по ...
 • КРАЈ НА ПРЕБОГАТАТА СЕЗОНА

  СПОРТ
  Моделарство На Спортскиот аеродром во неделата беше последниот овогодишен собир на најдобрите македонски моделари. Пред селекторот Здра...
 • СВЕТСКО ВО ЛИНЦ

  СПОРТ
  Карате Прилепските карате репрезентативци до недела се во Линц, Австрија, на најмасовното досега Светско сениорско првенство. Привлечнос...
 • ИН МЕМОРИАМ

  СПОРТ
  На 64 години почина Гоце Манески, легендарно десно крило на Победа. "Седумката" на дресот ја носеше од 1970 до 1987 година. Беше дел од генерацијат...
 • ПРИЛЕПСКИОТ ОФС СЛАВИ 50 ГОДИНИ

  СПОРТ
  В среда (16.30 часот) во салата на Општинското собрание ќе се одржи прославата на 50-годишнината од основањето на ОФС Прилеп. Предвидена е богат...
 • ЧУДНИ ГОЛОВИ НОСАТ БОДОВИ

  СПОРТ
  Ракомет: Женскиот тим на Прилеп ја крева формата - Совладано Овче Поле, следи дербито со Куманово Седмото коло од Женската ракометна лига ...
 • МЕДАЛИ ЗА ТАНЦ

  ПЕТКА
  Не престанува со жетвата на медали на членовите на танцовиот клуб Темпо. Од Меѓународниот натпревар Скопје Опен 2016, во силна конкуренција ...
 • ЛИТЕРАТУРНО ЧИТАЊЕ ЗА РЕВОЛУЦИОНЕРИТЕ

  ПЕТКА
  ОУ Рампо Левката И годинава, традиционално третпат ОУ Рампо Левката беше домаќин на литературно читање за Денот на револуционерната борб...
 • ИСТОРИСКИ ЧАС ЗА ХЕРОИТЕ

  ПЕТКА
  Три историски обележја, посетија гимназијалците за празникот 23 Октомври. Учениците од втора година, под водство на професорот по историја...
 • ТРИУМФ СО ДЕТСКО СПИСАНИЕ

  ПЕТКА
  На Фестивалот на иновативни практики за меѓуетничка интеграција Идејата за детско списание на наставничката Јулијана Талеска од ОУ Клим...
 • ХУМАНОСТ ПРОТИВ ГЛАД

  ПЕТКА
  ОУ ,,Добре Јованоски“ Под мотото „Помислете и на нас“ се одржа хуманитарната акција во ОУ „Добре Јованоски“ со која се одбележа светски...
 • КИНО МИС СТОН

  КУЛТУРА
  ...
 • „ЦИКЛИЧНИ ПУЛСИРАЊА"

  КУЛТУРА
  Изложба „Циклични пулсирања“ од уметникот Слободан Милошески ќе биде отворена вечерва од 19 часот во изложбениот салон на ЦК „Марко Цепе...
loading...

НАЈЧИТАНО ПОСЛЕДНАВА НЕДЕЛА

АРХИВА

484

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza