reklama

reklama

reklama

Изберете месец, година и дел текст од тоа што го пребарувате

Филтер 

 • ФОТКА НА НЕДЕЛАТА

  ОКО
  ...
 • БАКАЛНИЦА ВО СРПСКОТО

  ОКО
  Полно трговци низ градот меѓу двете светски војни го обезбедувале населението со основните животни намирници, што не се произведувале во&...
 • ЕМ ГРАВ, ЕМ ТУРА

  ОКО
  - Ош... Гелден ефенди Жика. - Ош... Отур бурда. Тамам за тебе праевме муабет, а ти оп тука. - Шо толку секирација за мене. Малце ви се другите гајл...
 • ОСВЕТЕНИ МОНАШКИТЕ КОНАЦИ ВО МАНАСТИР

  ОКО
  Во манастирот посветен на Св. Николај Мирликиски Чудотворец во село Манастир во Мариово, се изврши осветување на монашките конаци. Освету...
 • ИЗЛОЖБА НА УКРАСНИ ПТИЦИ

  ОКО
  Поддршка за одгледувачите На 18-тата изложба на украсни птици и животни организирана од Здружението за заштита и одгледување Трагопан, од...
 • ДЕСПИНА ИЗНЕНАДИ

  СПОРТ
  Ракомет Иако отпишан на гостувањето во Гевгелија, женскиот тим на Деспина приреди изненадување. Прилепчанките победија 18-20, со пресврт во ...
 • ТРИ БОДА

  СПОРТ
  Одбојка Првиот турнир во Младинската женска одбојкарска лига во СОУ „Ѓорче Петров“ за 11 Октомври заврши со пораз со пресврт од 1-2 со битол...
 • НА ТУРНИР ВО ЦРНА ГОРА

  СПОРТ
  Џудо Клубот Бушидо често учествува на меѓународните турнири. Претстојат два значајни. Прво викендов со14 членови ќе оди на турнирот во Цети...
 • ПОДДРШКА ЗА РИКАЛОСКИ ЗА МЛАДИНСКАТА ОЛИМПИЈАДА

  СПОРТ
  Младиот Александар Рикалоски (17) е првиот пингпонгар од Македонија, што последниве седум децении од постоењето на клубот Младост 96, стигна ...
 • ПОСТАВЕНИ ДВА РЕФЛЕКТОРА НА ГРАДСКИ

  СПОРТ
  Фудбал: Стадионот добива осветление - Тие се на западната страна, а уште два се готват на источната Многу задоволство кај љубителите на фу...
 • ЗДЕБЕЛЕНИОТ МАЈМУН

  ПЕТКА
  Со бабата в куќа седи калорична храна мези за него килажа си реди.   Страв него го фати тренинзи сега често прави килажата да ја смали. ...
 • 17 МЕДАЛИ ЗА СЕИШИН

  ПЕТКА
  На  16-ти  Меѓународен Турнир во џудо „Прилеп Опен-2017“, Клубот Сеишин учествуваше со 20 натпреварувачи, а освоени 17 медали и тоа 4 златни,...
 • ОБУКИ ВО ПРАГА И ХЕЛСИНКИ

  ПЕТКА
  СОУ Гимназија „Мирче Ацев“ На обуки во Прага и во Хелсинки, меѓу наставници од Италија, Романија, Полска, Грција, Шпанија, Австрија, Турци...
 • ВО ДОМОТ НА КОНЕСКИ

  ПЕТКА
  ОУ „Климент Охридски“ Учениците од ОУ „Климент Охридски“ ја посетија спомен куќата на Блаже Конески. Во Небрегово беа во рамките на Мес...
 • Репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“

  КУЛТУРА
  Петок 3.11.2017 -19.30 ч. „ОД КОЛ НА КОЛ“ Реј Куни режија Коле Ангеловски Влезници на билетарницата од театарот. Резервации на 076 442 378...
 • ГОДИШЕН КОНЦЕРТ НА КУД „МИРЧЕ АЦЕВ“

  КУЛТУРА
  КУД „Мирче Ацев“ утревечер од 19 часот во големата сала од ЦК „Марко Цепенков“ ќе го одржи традиционалниот годишен концерт. Членовите ќе н...
 • НАГРАДИ ЗА ПЕТМИНА ЛИТЕРАТИ

  КУЛТУРА
  Членовите на Клубот на литературни творци се наградени на конкурсот од Друштвото на просветни работници - литературни творци на Македони...
 • ВИДЕЛО ЗА „КРСТО ГЕРМОВ ШАКИР - СПОМЕНИ“

  КУЛТУРА
  Библиотеката ја издаде  книгата „Крсто Гермов Шакир - спомени“ посветена на војводата во прилепско мариовскиот крај. Редактор е Славчо ...
 • САМО ВИСТИНА!

  ЈАЗИЧЕН АГОЛ
  Во емисијата „Само вистина“ на една телевизија се зборувало, или требало да се зборува само вистината. Тешко на вистината, но добро, емисиј...
 • КОНСТИТУИРАН ГРАДСКИОТ СОВЕТ

  ПУЛС
  Миле Талевски - претседател на Советот На конститутивната седница на новиот Совет на Прилеп, мнозинството советници му дадоа доверба на с...

АРХИВА

475

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza