reklama

reklama

reklama

Изложба и предавање за Македонија PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 238 пати.
КУЛТУРА
Сабота, 31 Март 2012

Изложба и предавање за Македонија

Изложба и предавање на тема “Македонија вечна - сонот што стана реалност”, ќе има вечерва во ЦК “Марко Цепенков”, во организацијата на ОК на Унијата на жени на ВМРО - ДПМНЕ.

Изложбата е од 18.30 часот, а се поставени дваесеттина фотографии за Македонија од различни периоди во претстава на фотографот Александар Ѓорѓиев.

Од 19 часот во Сцена 105, професор д-р Виолета Ачкоска ќе има предавање за Македонија, со акцент на активностите за создавањето на државата.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

АРХИВА

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza