reklama

reklama

reklama

Јочкоски на Светско PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 312 пати.
СПОРТ
Сабота, 31 Март 2012

Пинг - понг

Јочкоски на Светско

Пингпонгот на највисоко ниво е претставен со Ѓоко Јочкоски, членот на идниот првак Младост. Учествува на Светското првенство во Дортмунд, Германија, во составот на репрезентацијата на Македонија. Во 1. коло екипата го совлада Лаос 3-1, со победите на кривопаланчанецот Станојковски и штипјанецот Младеновски, нивниот дубл, а Јочкоски загуби 2-3 од Кунладсаванавонг. Во второто коло е доживеан пораз од Перу 2-3. Попусти беа двете победи на Станојковски, бидејќи загубија Младеновски и Јочкоски од Блас 0-3 и од Инка 1-3 во сетови. Во третото коло е нов неуспех од Гватемала 0-3. Загубија сите тројца Станојковски, Младеновски и Јочкоски со 2-3 на сетови од Гатика.

Шампионатот завршува на 1. април, в недела.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

АРХИВА

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza