reklama

reklama

reklama

ВЛЕГУВА СПОНЗОР PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 256 пати.
СПОРТ
Недела, 26 Јануари 2014

Големо Коњари

Убава шанса е пред ФК Големо Коњари да стане второлигаш, да се врати во овој ранг точно по 20 години и во клубот сé се движи кон таа цел. На поддршката од месното население и Општината се придодава и добростоечка фирма, која се јави за спонзор. Игралиштето е пред градба на трибина и собелкувални, санација на теренот. Најавени се засилувања, а се комплетира и Стручниот штаб.

- Нов тренер е некогашниот наш играч Сашо Спиркоски, претходно стратег на 11 Октомври, а помошници се Жарко Северкоски и Тони Даноски. Први во Третата лига стартуваме со подготовки и план за зголемување бројот на тренинзите. Првиот собир е в понеделник - информира Кронислав Мантароски, претседателот.

Екипата на Г. Коњари, која ќе го врати поранешното славно име Братство, на полусезона е втора на табелата со 24 бода, исто колку првиот, неготински Вардар, а бод пред Младост У., Бабуна и Варош.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

АРХИВА

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza