reklama

reklama

reklama

ЧЕТВРТ ДЕН ТРЕНИНЗИ PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 207 пати.
СПОРТ
Недела, 26 Јануари 2014

РК Прилеп

Во вторникот стартуваа подготовките на машкиот прволигаш, РК Прилеп. Во салата од СОУ "Р. Р. Ричко" тренинзите на 18 првотимци се под водство на Орде Илиески со помошниците Страшо Илиески и Ице Соколоски. Играчкиот кадар е есенскиот. Нема промени за тимот, кој на полусезоната беше прв на табелата. Повредата на бекот Јане Локвенец е минато. И тој се приклучува. На 3. февруари е конференцијата на РФМ кога се одлучува околу датумот за старт на пролетниот дел. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

АРХИВА

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza