reklama

reklama

reklama

СТРИПОВИ НА КРСТЕВСКИ ВО ПРАГА PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 37 пати.
Сабота, 11 Ноември 2017

Нашиот визуелен уметник Златко Крстевски се претстави на првиот интернационален стрип фестивал Фраме Фест во стариот дел во Прага, Чешка. Во галеријата Каролинум, тој имаше самостојна изложба на авторски стрип и илустрации.

- Цртежите кои ја отсликуваат денешната, геополитичката ситуација и  меѓурелигискиот дијалог на Балканот -  вели Крстевски.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

492

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza