reklama

reklama

reklama

ТРПЧЕСКИ ВО БРИСЕЛ PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 69 пати.
Недела, 03 Декември 2017

Актерот Игор Трпчески учествува на европски слем натпревар во Брисел. Вели дека е голема чест и за него, за градот и за Македонија што има можност да покаже квалитет на значаен европски натпревар.      

Трпчески во нашиот град со поддршка на Министерството за  култура го одржа македонскиот слем натпревар на кој се претставија повеќе слем учесници.

Инаку, во Македонија слемот е етаблиран во 2010  година во Тетово.  Во Скопје во 2011 година се одржани три поетски слем натпревари. На едниот победија Катерина Батаклиева и Игор Трпчески. Тоа беше исчекор во минатите години поетски слем натпревари да се одржуваат и во Прилеп. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza