reklama

reklama

reklama

„ДОРОТИ СЕ ВРАЌА“ НА СЦЕНАТА PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 50 пати.
Сабота, 10 Февруари 2018

Doroti se vraca - prodolzenie na   pretstavata Volsebnikot od Oz

Во театарот се подготвува нова претстава за деца „Дороти се враќа“ во режија на Кирил Петрески, што е втор дел од многу популарната претстава „Волшебникот од Оз“. Премиерата е планирана по неколку недели. Театарот го спрема проектот со сопствени средства.

Претставата е продолжение на авантурите на Дороти во Оз, која се враќа кај своите пријатели, познати на најмладата публика.

- Секогаш е задоволство и уживање да се работи претстава за деца. Публиката е специфична, полна со фантазија и колку да се трудиме, нема да ја надминеме, но затоа можеме да ја разбрануваме, да ја поттикнеме. Со овие претстави, на некој начин, инвестираме 20 години во иднината и ја формираме нашата идна публика - вели режисерот Петрески.

Ќе играат Марија Спиркоска - Илиеска, Ангела Наумоска, Александар Тодески, Михајло Миленкоски, Димитар Георгиевски, Јасмина Мицовска -Станкоска и Катерина Чакмакоска - Клинческа.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza