reklama

reklama

reklama

АРХИВА НА ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ PDF Печати Е-пошта

454  454  456
број 454  број 455  број 456
457  458  459
број 457  број 458  број 459
460  461  462
број 460  број 461  број 462
463  464  465
број 463  број 464  број 465
466  467  468
број 466  број 467  број 468
469  470  471
број 469  број 470  број 471
472  473  474
број 472  број 473  број 474
475  476  477
број 475  број 476  број 477
478  479  480
број 478 број 479   број 480
481  482
број 481 број 482 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

АКТУЕЛ

ПЕТКА

СВЕСТ ЗА ИНТЕРНЕТ БЕЗБЕДНОСТ

Инфо ден имаше во ОУ „Гоце Делчев“ за подигање на ...

ЉУБЕЗНИ ЗБОРОВИ И МИСЛИ ЗА ПОДДРШКА

Еден од трите Еразмус+ проекти на ОУ „Гоце Делче...

НАГРАДИ НА МЕЃУНАРОДЕН КОНКУРС

Учениците од одделенска и предметна настава од О...

АКАДЕМИЈА И ЦВЕЌЕ ЗА АЦЕВ

СОУ Гимназија „Мирче Ацев“ Годинава, на четврти...

ПРАЗНИК

ЗОШТО ПАРИЧКА СЕ ВРТИ НА ВАСИЛИЦА?

За разлика од другите градови, во Прилеп единствен...

КУЛТУРА

МОДЕРЕН РАЗВОЈ НА БИБЛИОТЕЧНАТА ДЕЈНОСТ

Библиотеката  и годинава, со максимална анг...

СТАРТ СО ПРВАТА РЕПРИЗА НА „КЛЕТНИЦИ“

Годинава Ансамблот на театарот со изведба на...

loading...

СПОРТ

ДОЈДОА АРГЕНТИНЕЦ И ФРАНЦУЗИН

Фудбал: Почнаа подготовките на Победа - Тие се на...

ДАНОСКИ КОН ПРВАТА ЛИГА

Чешка Зоран Даноски не може без Чешка. Каде да од...

ПЕТ РЕКОРДИ НА КУЛЕСКА

Историја Во архивата на Атлетската федерација на ...

ПОЧЕСТИ ЗА РИСТЕСКА

Џудо Минатата година беше богата со успеси на џуд...

МЛАДИНЦИТЕ СТАНУВААТ СЕНИОРИ

Ракомет Тешката ситуација во ракометниот суперлиг...

БЕЗ ПРОМЕНИ

ЖРК Деспина Завршува одморот за ракометарките на ...

ФОКУС

ЛОКАЛЕН РАЗВОЈ СО БОСАНСКИ ТЕФТЕРИ

Скандал: Јованоски за новогодишните празници подар...

ПУЛС

ЗЕНИТ ВО НОВО РУВО

Во новото лето во кое штотуку зачекоривме, недел...

ВЕРНИК ИЛИ НЕ?!

Градоначалникот Илија Јованоски одби да ги прими...

ИН МЕМОРИАМ - ПЕТРОВСКИ БЛАГОЈА 1937 - 2017 Г.

Почина преведувачот на македонските работници, еле...

300 ФАМИЛИИ БЕЗ ЛЕБ

ВМРО - ДПМНЕ Според ВМРО - ДПМНЕ градоначалникот ...

ОДГОВОРНОСТ ЗА ОСТАВКАТА НА „ДИВАТА“ ДИРЕКТОРКА

ВМРО - ДПМНЕ го повикува градоначалникот Илија Јов...

РИСТЕСКИ МАНИПУЛИРАЛ СО АНГАЖМАНИ СО ДОГОВОР НА ДЕЛО

Миле Талевски - претседателот на ОО на СДСМ ВМРО ...

ПОЛИТИЧКА ДИСКРИМИНАЦИЈА

Претседателот на ОК на ВМРО - ДПМНЕ Петар Ристески...

ЈОВАНОСКИ: НИКОЈ НЕ Е ИЗБРКАН

Градоначалникот Илија Јованоски изјави дека никој ...

ЈАЗИЧЕН АГОЛ

ЗАМЕНСКИ ПРИДАВКИ

Многу грешки, многу написи. Сме заборавиле веќе шт...

OKO

ПАРИ ИЛИ ПЛАМЕН

Сопственикот на запаленото кафуле тврди Според ...

СЕ КРЕВААТ НЕОШТЕТЕНИ ПАТОКАЗИ

На патот Прилеп - Битола - Охрид Дали заминуваа...

СТАРЕЦ „КУПИЛ“ СААТ ЗА 17.000 ЕВРА

Две лица со измама му одзеле 17.000 евра на прилеп...

СЕ ОБЕСИ ПРИТВОРЕНИК

Во затворот во Прилеп Во една од ќелиите на притв...

ДИЛИЖАНСА ПОД МАРКУКУЛЕ

Според фотографијава, скоро секој може да се изм...

483

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza