reklama

reklama

reklama

НА АЛЕКСАНДАР МУ ГО СКРШИЈА КОПЈЕТО PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 101 пати.
Сабота, 11 Ноември 2017

4 Napuknato kopje na Aleksandar

Непознати сторители го скршиле копјето на споменикот на Александар Македонски во центарот. Локалната самоуправа ја осуди непромислената постапка и чинот го оквалификува како вандалски.

Локалните власти најавија санација за кусо време.

Случајот е пријавен во полицијата и се очекуваме надлежните органи во најскоро време да ги пронајдат сторителите.

ОК на ВМРО-ДПМНЕ ги повика надлежните институции и градоначалникот Илија Јованоски да ги откријат и да ги санкционираат сторителите со помош на камерите во близина на споменикот со што ќе покажат и грижа за културно-историските споменици како што се грижеше ВМРО - ДПМНЕ. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

483

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza