reklama

reklama

reklama

НОВ ЃЕРДАН ОД ЕЛЕНА PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 77 пати.
Сабота, 02 Декември 2017

4 Elena Veleska

Фолк - поп пејачката Елена Велевска подготвува уживање за љубителите на македонска песна за новогодишните празници. Во новогодишно ТВ шоу, ќе се слушнат најголемите хитови на атрактивната прилепчанка Велевска, но и некои народни песни.

Гости ќе и бидат групата Чардак, со кои Елена го реализираше ДВД проектот "Ѓердан за душа 2", составен од сплет на македонски песни.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

483

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza