reklama

reklama

reklama

КОНЦЕРТ ПО ВИОЛА И ВИОЛИНА PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 53 пати.
Сабота, 11 Ноември 2017

Музичко училиште

Ученици од музичкото училиште во класата на проф. Љупчо Трајаноски ќе одржат концерт на виолина и виола вторник. Ќе се исполнат дела од повеќе музички периоди и дела од македонскиот композитор А.Џамбазов. Концертот е претходница на настапот на дел од учениците на Интернационалниот натпревар и фестивал "Охрид, те сакам".

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

483

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza