reklama

reklama

reklama

БОЕНКА ЗА ХУМАНОСТ PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 53 пати.
Сабота, 02 Декември 2017

6

Своите ликовни креации ги ставија во боенка која пак ја наменија за хуманитарни цели. Учениците од 2-4 одделение од ОУ „Климент Охридски“ од своите цртежи подготвија боенка која е веќе испечатена и ќе се продава за 50 денари во текот на декември.

- Парите од боенката ќе бидат наменети за децата со посебни потреби од нашето училиште. За боенката  ни помогнаа Шпаркасе банка и печатница Ацетони - вели одделенскиот раководител Гордана Стојаноска, под чие менторство учениците ја создадоа боенката. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ОВАА КАТЕГОРИЈА:

 

479

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza