reklama

reklama

reklama

ТРИ ПРВИ МЕСТА PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 38 пати.
Недела, 03 Декември 2017

Стрелаштво

Одлични настапи на прилепските ученици на Државното првенство во стрелаштво со воздушна пушка, во Охрид. Од четири титули, три се во нивна сопственост. Кај основците првак е Мартин Ангелески од ОУ ,,Кире Гаврилоски - Јане" (СК Херој Прилеп), а во женска конкуренција највисокото место на подиумот е за Вероника Томеска од ОУ ,,Блаже Конески" (СК Херој Прилеп). Трета е Ирина Јованоска од ОУ ,,Добре Јованоски" (СК Стрелец).

Кај среднистите титулата е во конкуренција на девојки, за Викторија Тренчевска од Гимназијата ,,Мирче Ацев" (СК Стрелец).

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ОВАА КАТЕГОРИЈА:

 

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza