reklama

reklama

reklama

ПАКЕТЧИЊА ЗА ДЕЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 83 пати.
Недела, 31 Декември 2017

IMG 0015

Традиционалната поддршка на ранливите групи одамна се негува во Прилепската пиварница. И годинава се одржува континуитет во грижата за децата со посебни потреби. Со намера да ја подели новогодишната магија и да предизвика насмевка, пиварницата подели новогодишни пакетчиња за сите деца од посебните паралелки во ОУ "Климент Охридски". Со новогодишните пакетчиња од Пиварницата се создадоа црвени обравчиња и блесок на сјајни очи кај децата од дневниот центар Ѕуница. Пиварницата ја покажа хуманоста и радост со подарени пакети за членовите на здружението на слепи лица. 

piva5

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

483

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza