reklama

reklama

reklama

ЈАНЧЕВ ВО ФОРМА PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 56 пати.
Сабота, 02 Септември 2017

Ракомет

Три пораза доживеа екипата на Прилеп на Меморијалниот турнир „Миле Нешкоски“: 24-25 од Пролет, 30-39 од Пелистер и 39-31 од Борец. Сепак, тоа не е мерило за квалитетот на „жолтите“. На пријателските мечеви приоритет е играта, а не резултатот. И порано, речиси истото се случуваше, а форма се покажа во првенството. Се очекува екипата да ги прикажа своите можности. Клубот првенствено се покажа како домаќин. Учесниците заминаа задоволни од салата „Ричко“. Пехарот од градоначалникот Марјан Ристески му припадна на Пелистер, второто место е за Пролет, третото за Борец, четвртото за Прилеп. Најдобар играч е Васко Андоновски (Пролет), голман - Милош Рајчиќ (Пелистер), а најдобар стрелец - Јане Јанчев (Прилеп).

Во Прилеп се новите голмани Јовановски и Митрески, крилото Рајатовски, бековите Карановиќ и Шаин.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

484

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza