reklama

reklama

reklama

ИСКУСТВО ОД СПЛИТ PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 48 пати.
Сабота, 11 Ноември 2017

Пинг-понг

Александар Рикалоски, пингпонгарот на Младост 96, учествуваше во квалификациите за пласман на Младинската олимпијада 2018 во Буенос Аирес, Аргентина. Во Сплит, Хрватска, прво во групата загуби од Црногорецот Радовиќ, Белорусинот Руклиацу и од Русинот Сидоренко, а потоа во елиминациите од Украинецот Лушников. Поразите се очекувани од фаворитиод врвот на европската листа. Придобивка е искуството. За прогрес потребно е секоја сезона да има учества на барем две - три силни натпреварувања.

 На Младинската олимпијада се пласираа претставниците на Грција, Русија, Литванија и Молдавија.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

483

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza