reklama

reklama

reklama

ПРИЛЕП СИТИ - ЈУНАЈТЕД 0-2 PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 36 пати.
Сабота, 18 Ноември 2017

Општинска

Локално фудбалско дерби, според англиските имиња, беше од 10 коло на Општинската лига Б, Прилеп сити - Јунајтед. Гостите водени од некогашниот играч на Победа, 33-годишниот Јовица Обрадовиќ, победија 0-2. Првиот гол беше дело на Обрадовиќ, а вториот на младинецот Петар Кочоски.

Табела: Јунајтед 25, Млекар и Канатларци 23, Пелагонија 21, Прилеп сити 18.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ОВАА КАТЕГОРИЈА:

 

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza