reklama

reklama

reklama

НИКОЈ НЕ МОЖЕ СО ЈОЧКОСКИ PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 50 пати.
Недела, 03 Декември 2017

Пинг-понг

Заврши есенскиот дел од Супер лигата во пинг-понг. Во Скопје екипата на Младост постигна две победи. Прво ја совлада Струмица со 4-2 (по две партии добија Јочкоски и П. Јованоски). Потоа, малку чудно, на неутрален терен се сретнаа Младост и Младост 96. Возрасните победија со 4-2, по заслуга на Јочкоски, кој доби две партии сам и една во двојки со З. Јованоски, а последната е дело на П. Јованоски. За поразените победија Рикалоски и Стомнароски.

Пролетниот дел стартува во март.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ОВАА КАТЕГОРИЈА:

 

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza