reklama

reklama

reklama

ВТОРО МЕСТО ЗА ТАЛЕСКИ PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 47 пати.
Недела, 31 Декември 2017

Стрелаштво

Во Центарот за социјални грижи се одржа Национален турнир со воздушна пушка, организиран од ИПА - Прилеп, со поддршка на СК Стрелец. Во машка конкуренција, меѓу 29 учесници, Коста Талески го освои второто место со погодени 79 круга. Во женска, меѓу 9 стрелци, третото место и припадна на Билјана Мантароска со 68 круга.

Победници беа: Христијан Петровски (Битола) и Дијана Петрова (Штип).

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

483

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza