reklama

reklama

reklama

ЗАЛИВСКАТА ВОЈНА ЈА СПРЕЧИ ТУРНЕЈАТА PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 43 пати.
Недела, 31 Декември 2017

Историја

Според праксата на големите клубови, зимата 1991 година екипата на Победа имаше план за турнеја во Турција. Се беше подготвено од Управата водена од претседателот Василе Соколоски. Но реализацијата наиде на непремостива пречка. Кон крајот на јануари војната во Персискиот Залив меѓу Ирак и Коалицијата на САД се разгори, и одењето во соседна Турција беше небезбедно. Во вакви околности Стручниот штаб на чело со Јове Магдески за алтернатива го одбра Стар Дојран, каде што беа одиграни пријателски мечеви.

Победа есента ја заврши на 7 место во Третата југословенска лига - Исток.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

483

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza