reklama

reklama

reklama

СЕКОЈ ВИКЕНД ТУРНИРИ PDF Печати Е-пошта
Прочитано : 27 пати.
Сабота, 10 Февруари 2018

Пинг-понг

Наближува 18 февруари за почеток на Супер лигата, а со тоа се интензивираат подготовките на екипите. Тимот на Младост 96 покрај тренинзи има и учества на турнири. Практично, предвидени се секој викенд. Претходниот беше во Врање, Србија, каде е покажан успех. Новиот член на клубот, Петар Костовски, стигна дури до финалето, каде загуби од Србин. До четвртфиналето дојде Александар Рикалоски, до осминафиналето Антонио Стомнароски.

Клубот има амбиции за висок пласман во Супер лигата.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ОВАА КАТЕГОРИЈА:

 

488

face

anketa

НАСЛОВНА

prognoza